Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chlumec nad Cidlinou 5.-7. července 2013

   Tak tahle akce vznikla rychlou domluvou asi dva týdny před uskutečněním.

   V pátek 5. července jsme se kolem poledne sešli v kempu v Chlumci nad Cidlinou.  A kdo vlastně přijel? Dita s Alešem, Yveta s Nikčou a nakonec Petr s Verčou. Postupně jsme postavili stany a další nezbytně důležité součásti "tábora". Třeba gril a pohodlné sezení pod statnou borovicí, která nás chránila i před občasnými přeháňkami. Stihli jsme se vykoupat a dokoupit chybějící proviant.  Večer jsme zapálili gril, pilně jsme přikládali pod rošt, ale hlavně na rošt a s příjemným pitím u něho vydrželi dlouho do noci.

   V sobotu ráno jsme se postupně vysoukali ze spacáků, podle chuti posnídali a šli jsme se projít po městě až k zámku Karlova koruna. A když jsme den začali výletem po městě, tak jsme vyrazili dále. Do hřebčína v Kladrubech. Což především ocenila Nikča, ale ani ostatní nebyli proti. Po návratu do Chlumce jsme si zašli na pozdnější oběd a pomalu se vrátili do kempu. Někdo lenošil na dece a někdo šel řádit do bazénu. Večer se opět zapálil gril a byla pohodička s dobrým jídlem a pitím.

   Neděle opět začala postupným objevováním se rozcuchaných hlav a pomačkaných obličejů. Po snídani někdo zašel do bazénu, ale hlavně jsme pomalu začali balit. Po poledni bylo vše nacpané zpět v autech a pomalu jsme se loučili nad společnou kávou. Po drobných technických potížích jsme vyrazili zpět do svých domovů se vzpomínkami na pohodový víkend a s myšlenkami na další podobnou akci.